Třetí sloka

31. srpna 2010 v 12:45 | Anie |  O nás
aneb pár podstatných i nepodstatných informací o naší kapele...


Třetí sloka vznikla 21. dubna 2010 v Písku. Základním podnětem byla besídka sólového zpěvu ZUŠ Otakara Ševčíka. Repertoár představovaly zprvu převzaté písně, ale nyní jsou covery spíše doplňkem repertoáru autorského.
Již týden po svém založení se Třetí sloka ukázala na veřejnosti na soutěži amatérských kapel v Pí local clubu a na základě tohoto vystoupení se jí otevřela brána k další prezentaci.
Co se stylu týče, zařazení do folku by bylo samozřejmě poněkud široké. Specialitou Třetí sloky, jak si můžete i dál povšimnout na obsazení, jsou vícehlasy, které se později opřely o rytmický základ s basou.

Hudební aranž se rovněž do velké míry odvíjí od aktuálního složení členů; k původnímu pětičlennému obsazení přibyli na konci léta 2010 dva členové - Kuba na bicí a Pája na basu. Následně nás v prosinci 2010 opustila zpěvačka a flétnistka Markéta z původní sestavy. V létě 2013 sestavu dále opustil bubeník Kuba Kovářík, za kterého v sučasné době stále hledáme náhradu. Koncert s Trabandem v únoru 2016 se rovněž stal první akcí, kde jsme mezi sebou přivítali nového oficiálního hráče na kytaru - Vojtu Kopáčka. V následujícím roce pověsil Pavel basu na hřebík a přesunul se definitivně ke zvukařině, načež Pepa vyměnil klávesy za kytaru. Na přelomu roku 2018/2019 jsme se nakonec rozloučili i s Kubou z původní sestavy. V současnosti tedy hrajeme ve čtyřčlenném obsazení, experimentujeme se zvukem a pracujeme na nových materiálech.Členové:

Pepa Novák (zpěv, kytara, buzuki),
Anie Cibulková (zpěv, housle),
Peťa Nováková (zpěv, flétny),
Vojta Kopáček (kytara)Nebudu to nijak dál natahovat. Vy nám jen držte palce, aby nám to naše muzicírování i nadále vycházelo a třeba doražte i na nějaký náš koncert:-)

Kontaktovat nás můžete jak tady, tak na mailu tretisloka@centrum.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama